Znamení Zvěrokruhu

Horoskopy i věštení pro znamení zvěrokruhu:


Vyskoušejte Také Horoskopy:

Znamení Zvěrokruhu - Horoskop & Tarot

Rozdělení zvěrokruhu podle Západní Astrologie od Sibyly

V západní astrologii známe 12 znamení zvěrokruhu, která jsou uspořádána do kruhového astrologického grafu ve 30 stupňových sektorech. Prvním znamením zvěrokruhu je Beran, které začíná vládnout tehdy, když v ročním koloběhu začíná jaro. Beran je symbolem začátku nového ročního období - začíná nejkrásnější období roku, jaro. Za první bod astrologického Horoskopu (Zvěrokruhu) se tedy počítá začátek vlády ohnivého znamení zvěrokruhu Beran.

K západním astrologickým znamením zvěrokruhu se řadí následující znamení v pořadí: Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby. Tato znamení zvěrokruhu se dále podle astrologie dělí podle elementu, zda podle ženských nebo mužských převažujících energií. Znamení zvěrokruhu se dělí podle data narození, tedy podle období, ve kterém jsme se narodili. Více o tom, jaké je vaše znamení zvěrokruhu či jaké je znamení člověka o kterého se zajímáte se dozvíte v tabulce níže, podle data narození.

Jarní rovnodennost se tedy pojí se znamením Berana, as prvním, úvodním dnem vlády celého zvěrokruhu. Koloběhu, kdy se k vládě postupně dostává každé z dvanácti znamení zvěrokruhu. Znamení zvěrokruhu jsou pojmenována podle souhvězdí, kterým se Slunce každoročně pohybuje při přechodu oblohou. Moderní astrologie, jak ji dnes známe az jaké se tvoří roční, denní, týdenní i měsíční Horoskopy má tedy původ v dávných dobách a její prvky pocházejí z babylónské astrologie.

Na světě ovšem není populární pouze západní astrologie. Za přesnou se považuje i astrologie Čínska, ale také další druhy astrologie, které mají pevné kulturní i historické základy. Postupně se seznámíte s každým druhem astrologie, kterým se věnuje i Sibyla, při komplexní předpovědi každého Horoskopu, ať už mluvíme o Horoskopu na dlouhé časové období - roční Horoskopy, nebo o Horoskopech na kratší období - Denní Horoskop - Týdenní Horoskop, či měsíční předpověď pro celý zvěrokruh. Komplexní znalost astrologie i Tarotu je základem tvorby osobního Horoskopu a předpovědí budoucnosti.


Rozdelení Zvěrokruhu - Astrologie

Znamení zvěrokruhu je tedy 12. Každé z těchto znamení má přidělen určitý vládnoucí element, a také je každému znamení přidělena vládnoucí planety. Vládnoucím elementem znamení zvěrokruhu mohou být tyto 4 elementy: Oheň, Země, Vzduch, Voda. Vládnoucími planetami evropské astrologie a znamení zvěrokruhu mohou být planety: Merkur, Venuše, Měsíc, Slunce, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto. Planety se vzhledem k zemi pohybují buď přímo - direktivní, nebo couvající - Retrográdně. Podle vládnoucí planety určujeme nejen sílu a energii znamení. Dále se znamení umisťují v různých 12ti domech astrologie, a podle toho ve kterém domě je momentální znamení umístěno umíme určit mnoho pro náš osobní Horoskop.

V následujícím seznamu se podle data narození dozvíte, jaké znamení zvěrokruhu je vám přiřazeno a pokud znáte datum narození vašeho blízkého víte jednoduše zjistit znamení zvěrokruhu toho, kdo vás zajímá. Evropská znamení zvěrokruhu začínají znamením Beran a končí znamením zvěrokruhu Ryby. Následující seznamu vám poradí, jak získat informaci o znamení podle data narození jednotlivce:

Rozdělení zvěrokruhu zde však nekončí. Znamení zvěrokruhu se následně dělí ještě podle polarity, modality, podle vládnoucího elementu, na mužská i ženská znamení zvěrokruhu, podle vládce i období, kdy vládnou zvěrokruhu… Rozdělení je tedy více, a poznání základního rozdělení znamení zvěrokruhu je důležitou a nezbytnou součástí.

Teď už umíte přiřadit vašemu datu narození, nebo datu narození kohokoli o koho se zajímáte správné astrologické znamení zvěrokruhu, podle západní astrologie. Následně si ke znamení přiřadíme i element, a přečtěte si více o tom, co znamená pokud je u znamení převaha mužské či ženské energie. Seznámíme se s vládnoucími planetami is astrologickými domy a jejich základní energií, který působí na 12 znamení západního zvěrokruhu.

Každé z dvanácti znamení zvěrokruhu mají také protikaly - znamení, která jsou v astrologickém grafu položena oproti znamení o kterém mluvíme. Vzniká tak 6 párů polarity, kdy si všimneme, že i vládnoucí elementy se dostávají do protikladu. Živel vzduchu a ohně jsou protikladné stejně jako živel vody a země. Více o elementech znamení zvěrokruhu si povíme dále v další části rozdělení zvěrokruhu. Toto jsou protikladná znamení zvěrokruhu:

Znamení Zvěrokruhu dle vládnoucího elementu

Element je dôležitou súčasťou každého osobného Horoskopu. Pri tvorbe osobného grafu sa veštkyňa díva nielen na vládnuci element vášho slnečného znamenia zverokruhu, ale i na prevahu, alebo nedostatok istého elementu, ktorý Sibyla dokáže vyčítať z osobného astrologického grafu toho, pre koho tvorí Horoskop.

Podľa prevahy elementu v živote znamení vám Sibyla dokáže odporúčať správnu činnosť pre stabilizáciu prevažujúceho, či nedostatočného elementu vo vašom živote. Ak je napríklad v prevahe života jednotlivca vodný element môže sa stať, že máte emocionálne problémy, či problém s komunikáciou alebo náladovosťou. Viac o tom, si však povieme v ďalších častiach školy astrológie, v časti, kde sa venujeme tomu, ako vyrovnať element v našich životoch a tiež tam Sibyla vraví o tom, ako sa cítime, ak je istý element v našom živote v prevahe, či v nedostatku.

Teraz si predstavíme základné rozdelenie zverokruhu - rozdelenie podľa vášho vládnuceho elementu. Ak už teda poznáte vaše znamenie zverokruhu podľa dátumu narodenia je načase sa zoznámiť aj s vašim vládnucim elementom, ktorý tvorí dôležitú súčasť predpovedi budúcnosti, tvorby Horoskopu a dobre popisuje základné princípy a charakteristiku znamenia zverokruhu. Aký element je teda s vašim životom prepojený podľa astrológie?

Aj v tomto prípade sa ešte pozeráme na polaritu, a tak vnímame príbuznosť a opačnosť znamení.

V moderní astrologii je vhodné uvést také koloběh, při kterém se dozvíme více io kompatibilitě znamení, která se zaměřuje na kompatibilitu v porozumění podle vládnoucích elementů. Oheň potřebuje k životu a fungování vzduch. Pro zem je zase voda tím, co ji udržuje zdravou, což umožňuje růst a rozvíjet se. Z tohoto pohledu, který nám dává příroda je jasné, že z pohledu elementu jsou v kompatibilitě znamení zvěrokruhu Ohnivé se Vzdušnými a následně Vodné se Zemskými. I toto základní rozdělení a poznání hovoří o tom, zda jsme v kompatibilitě lásky, přátelství i porozumění se znamením toho, kdo nás zajímá…


Mužské i ženské znamení zvěrokruhu

Znamení zvěrokruhu se podle převládající energie dále dělí na dvě různé kategorie. na ženská a mužská znamení zvěrokruhu, přičemž ženská znamení mají schopnost přijímat názory, naslouchat i se podřídit. Mužská znamení jsou ta, u kterých se projevuje více mužské energie, a přirozeností je pro ně vládnutí, dominance, schopnost rozhodování…

K ženským znamením zvěrokruhu řadíme tato znamení: Býk, Rak, Panna, Štír, Kozoroh a Ryby – jsou to znamení narozená s elementem Voda a Země. Ženské znamení jsou považovány, také nazývané znamení s prvkem Jin - pasivní znamení zvěrokruhu. Ženské znamení zvěrokruhu absorbují energii okolí, kterou uchovávají v sobě a emocionálně s ní pracují. Tento fakt může být pro ženská znamení pozitivní, ale někdy je táha energie z okolí pro ženská znamení jen těžko únosná. Vodní i zemská znamení zvěrokruhu častokrát projevují více empatie a pochopení, než znamení mužská. Z tohoto důvodu jsou znamení ženská považována za pomalejší, přemýšlivá i klidnější. Přebytek ženské energie ve specifickém znamení zvěrokruhu tedy může znamenat dar, ale i prokletí. A proto se během poznávání astrologie přes věštkyni Sibylu naučíme i tomu, jak pracovat s konkrétními energiemi v našich životech.

K mužským znamením zvěrokruhu patří znamení Beran, Blíženci, Lev, Váhy, Střelec i Vodnář – jsou to znamení, kterým vládne živel Oheň a Vzduch. Mužská znamení zvěrokruhu jsou označována za znamení s prvkem Yang, jsou to znamení kladné polarity, aktivní znamení zvěrokruhu. Znamení zvěrokruhu s mužskou energií odrážejí energii, kterou během dne, života vnímají a připustí do svého života, a přetvářejí ji na energii, kterou vyzařují do okolí. Nevědomky tak znamení zvěrokruhu s vibrující mužskou energií vytvářejí ve svém životě štít, kterým odrážejí problémy, ale potlačují tak nevědomky i svou vlastní intuici a schopnost dokonalého porozumění ostatním. Neabsorbují energii, odrážejí ji a rychle přeměňují na slova i činy. Tato znamení zvěrokruhu jsou z těchto důvodů považována za znamení, která mají rychlejší tempo a mohou být nestabilnější. Na jedné straně může být mužská energie považována za rychlou, necitlivou. A z toho důvodu je vhodné hledat způsoby jak energie vyrovnat, io tom si povíme více později.

Podle západní astrologie a jejího rozdělení jsou tedy vzdušná a ohnivá znamení považována za znamení s mužskou energií - mužská znamení zvěrokruhu. První znamení zvěrokruhu – Beran je považováno za znamení, kterému život přidělil nejvíce mužské energie. Poslední znamení zvěrokruhu v pořadí - Ryby je zase považováno za znamení, které vyzařuje nejvíce ženské energie z celého zvěrokruhu.


Základní, Pevné a Pohyblivé Znamení Zvěrokruhu

Rozdělení zvěrokruhu nekončí. Dalším důležitým bodem základního poznání astrologie je rozdělení zvěrokruhu podle modality, a tedy podle ročního období ve kterém se znamení zvěrokruhu nachází. Kombinace elementu, energie znamení a modality poskytuje znamením zvěrokruhu jejich jedinečné a neměnné vlastnosti a díky tomuto rozdělení je Sibyla schopna ještě lépe znát základní vlastností znamení zvěrku a ještě blíže určit jejich charakteristiku.

Základní znamení zvěrokruhu (Cardinal zodiac signs) - K základním znamením patří Beran, Rak, Váhy i Kozoroh. Základními vlastnostmi těchto znamení je dynamičnost, iniciativa a psychická odolnost i fyzická síla. Těmto astrologickym znamením, kterým vládnou 4 elementy nechybí cílevědomost a touha po životním uplatnění. Když do každého z těchto znamení zvěrokruhu vstoupí slunce - začíná nové roční období - u Berana Jaro, u Raka Léto, u Vah Podzim a u Kozoroha Zima. Takoví lidé, kteří začínají jisté roční období, jsou schopni iniciovat věci, jsou aktivní, a skrze vládnoucí element přetvářejí svůj život na aktivní, plný pokroku.

Pevná znamení zvěrokruhu (Fixed Sun Signs) - Mezi pevná znamení zvěrokruhu se řadí Býk, Lev, Štír a Vodnář. Jejich společnými vlastnostmi je odolnost vůči změnám v životě, stabilita, velká vůle… Opět prezentují každý element a představují velkou životní stabilitu i houževnatost. Pevná znamení mohou být však vzdorovitá, ale na druhé straně přijímají jednoduše změny v životě, které je neděsí. Představují znamení, kdy je roční období ve stabilní fázi, například, když je slunce umístěno v Lvi je Léto ve svém plném rozkvětu – nezačíná, ani nekončí. Společnými znaky těchto znamení je také spořivost, hromadění materiálních věcí, vytrvalost, a v přátelských vztazích se projevuje obrovská schopnost udržovat tajemství dobré sociální vztahy a informace.

Pohyblivá znamení Zvěrokruhu (Mutable Zodiac Signs) - K pohyblivým znamením se řadí Střelec, Ryby, Blíženci, Panna. Společnými vlastnostmi, které základny popisují pohyblivé znamení je flexibilita, přizpůsobivost, a nikdy nekončící vynalézavost. Znamení zvěrokruhu, kterým patří různé elementy, mají velmi bohatý vnitřní život a blízká je jim i všestrannost. Nadání jim nechybí, pokud se pro něco rozhodnou, činí ty správné kroky k tomu, aby své rozhodnutí naplnily. Pohyblivá znamení jsou intuitivní a duchovně založená. Dostávají se k vládě tehdy, když končí jisté roční období. Například Ryby ukončují roční období Zima a uzavírají tak stejnou etapu přírodního cyklu. Z každého živlu tedy k pohyblivým znamením řadíme jedno znamení - Střelec (oheň), Ryby (voda), Blíženci (vzduch), Panna (zem). Tato znamení tak uzavírají podzim, zimu, Jaro i Léto.

Základní rozdělení Zvěrokruhu od Sibyly

V části Astrologie na stránce horoskop-tarot si rozebereme všechny důležité prvky astrologie a postupně se seznámíte nejen se základním rozdělením znamení zvěrokruhu, o kterém jsme si řekli v této části astrologie. Dozvíte se io umístěním znamení i planet v domech a rozpovíme si také o základních energiích během působení energií na různé astrologické domy znamení zvěrokruhu.

Sledujte část Astrologie na stránce Horoskop a Tarot a seznamte se se základními znalostmi o vašem vlastním znamení zvěrokruhu. Poznání vašeho znamení je důležité ve všech směrech, abyste dobře rozuměli předpovědím budoucnosti, astrologií i osobním Horoskopům. Takto se poznáváte do hloubky. Víte více o sobě samém io lidech, kteří tvoří vaše blízké přátele.

Zvěrokruh a 4 Elementy:

Nyní se podíváme na základní elementy – 4 živly astrologie. V této části se dozvíte i to, jak vyrovnat přebytek či nedostatek jistého elementu ve vašem životě. Jak se opět cítit se svým tělem a se svou duší v rovnováze? Čtěte více o vašem astrologickém znamení zvěrokruhu a poznejte zákoutí vaší duše a vašeho znamení.

Vyskoušejte Také:


Beran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Štír Střelec Kozoroh Vodnář Ryby


Horoskop & Tarot přes Sociální Sítě:

Všechny horoskopy, tarot a věštění byly pro vás láskyplně připravila věštkyně Sibyla. Vydavatel článků - Tým Horoskop & Tarot. Nejlepší horoskopy najdete na https://horoskop-tarot.cz

Poznejte také věštby a horoskop v Slovenčine. www.horoskop-tarot.sk

Navštivte naši spřátelenou stránky v Anglickém Jazyce. www.horoscope-divination.com

Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte, že je můžeme používat.

Autorská práva jsou vyhrazena. Jakékoliv rozmnožování části nebo celku textů, fotografií, jakýmkoliv způsobem, v českém, ale i v jiném jazyce bez písemného souhlasu majitele je zakázáno.