Horoskop 2022 Býk

Věštkyně připravila předpověď na rok 2022, pro Zemské znamení býk, který slaví své narozeniny mezi 21. dubnem a 20. květnem. Horoskop Býk od věštkyně přináší odhalení tajemství. Jaké příležitosti, novinky, nebo změny čekají na Býka během roku 2022, podle astrologické předpovědi připravené věštkyní? Přečtěte si věštbu v lásce, zdraví, práci a kariéře obohacenou zajímavými informacemi o znamení býk.

Osobnost Býka a jeho roční Horoskop 2022

Býk patří k zemským znameními zvěrokruhu. Zemský element sdílí ve znamení Býk společně se znamením Panna a Kozoroh. Navzájem jsou tyto Zemská znamení zvěrokruhu v astrologickém grafu postavené v úhlu 120 °, popisuje horoskop. Astrologická Charakteristika znamení předurčuje těmto 3 znamením společné základní charakteristické vlastnosti. Horoskop Býk také specifikuje charakteristiku a Popis Osobnosti Býka. Společnými klíčovými slovy, nebo vlastnostmi pro zemské znamení zvěrokruhu, jsou zaměření na materiální statky, na praktický postup v životě, se silnou orientaci pro práci, peníze a harmonické vztahy. Znamení býk, tak jako ostatní zemské znamení zvěrokruhu mohou být ve vztazích uzavřenější, věští roční horoskop Býk 2022. Silnou pozitivní vlastností znamení, které společně sdílejí zemský element, je také silné logické uvažování a výjimečná pracovitost. Býk je znamením zvěrokruhu, který můžeme jistě řadit k nejpracovitější lidem, kteří se nikdy nevzdávají bez boje a bez dosaženého cíle ozřejmuje roční horoskop býk. Býk je ve společnosti velmi oblíbený, a jinak tomu nebude ani v roce 2022, předpovídá roční horoskop 2022. Silné logické uvažování a neutuchající pracovitost může Býka posunout k novým životní možnostem a k finančnímu vylepšení iv tomto roce. Zemský prvek, který obohacuje život Býka symbolizuje i životní prosperitu, stabilitu a býků tvůrčí sílu. Popisuje i fyzickou přitažlivost, bezpečnost a intuici. Všechny tyto charakteristické znaky jsou spojeny se znamením býk který je věrným partnerem, a vynikajícím přátelům, specifikuje horoskop 2022 býk. Negativnější působí zemský element na Býka tím, že uzavírá jeho přirozenost, a může mu způsobovat komplikace v prvotních začátku vztahu, nebo při zařazování do kolektivu.

Býk je druhým znamením zvěrokruhu, připomíná horoskop býk a Charakteristika Býka. Představuje pevné znamení, které je charakterizováno stabilitou a vytrvalostí. Pevné znamení zvěrokruhu jsou 4 znamení které jsou v astrologickým grafu uspořádány do kříže. Patří k nim znamení Býk, Lev, Štír a Vodnář, definuje horoskop 2022 býk. Pevné znamení zvěrokruhu jsou charakteristické tím, že když přes ně prochází slunce, nacházíme se v právě v období, které se nemění - nezačíná ani nekončí. Pokud vstoupí slunce do znamení býk, nacházíme se v období jara, která je v celé své kráse, připomíná horoskop býk. V srdci jara se nachází toto pevné znamení, které udržuje vyvážený tok přirozených věcí tak. Býk je také díky této vlastnosti schopný zastřešit projekty, které jsou již v běhu. Dokáže nastoupit do hýbající se vlaku, a rychle pochopit své zařazení, prorokuje horoskop býk 2022. Tato silná rys pevného znamení, pomáhá býkovi při každé práci v životě. Napomáhá udržovat majetek a hmotné věci v rovnováze, která je v býků životě nesmírně důležitá, pro jeho psychickou pohodu.

Spolehlivý a energický býk se během svého života silně orientuje na dosahování kariérního úspěchu, popisuje horoskop 2022 býk. Je to pracovitý člověk, který může být někdy považován za velkého kariéristy, protože ve své práci tráví hodně svého času. Horoskop Býk připomíná, že Býk se orientuje na hmotný svět, kde chce dosáhnout rovnováhy během celého života. Pokud cítí harmonii v této oblasti může se naplno věnovat jiným zájmům, než fyzickým požitkem, a svým koníčkem, kterými jsou častokrát vaření, hudba nebo zahrádkaření, doporučuje býkům roční horoskop na rok 2022. Býk se hodí na jakoukoliv kreativní činnost, kde se vyžadují ručně práce, a kde může naplno projevit svého tvůrčího ducha. Muž býk je výjimečně dobrým otcem, který své děti naučí respektu, a díky němu získávají děti množství hodnotných znalostí. Žena narozená ve znamení býk je stejně výjimečnou ženou a nepřekonatelnou matkou, která dokáže harmonizovat energie natolik, že ve společné domácnosti vládne pořádek, uspořádání a láska. Býk ve svém životě nenávidí rychlé změny názorů, nebo rychlé rozhodnutí, říká roční horoskop 2022 býk. Znervózňuje ho nejistota a těžce překonává komplikace v pracovní oblasti, či v soukromém životě. Býk se řadí k znamením zvěrokruhu, které se soustřeďují nejen na hmotný svět, ale i na fyzické požitky. Chuť, hmat a sluch mají vyvinutý skutečně silně, a tak si dokáží dokonale užít kvalitní hudbu, vynikající večeři nebo doteky svého blízkého.

Vládnoucí planetou Býka je planeta romantiky, přitažlivosti a krásy, definuje roční horoskop býk. Vládnoucí planetu sdílí znamení býk také se 7. znamením zvěrokruhu, se znamením váhy, připomíná roční horoskop na rok 2022 býk. Planeta Venuše působí na Býka svými silnými energiemi a ovlivňuje jeho základní charakteristické vlastnosti. Ty jsou u Býka specifikovány hlavně díky této planetě, která přináší býkům loajalitu a kreativního ducha. Díky Venuši je Býk nejen výjimečným rodičům, ale také skvělým kuchařem nebo zahradníkem. Býk má ve svém životě tendenci být velmi závislý na ostatních lidech, a ve svém životě potřebuje jednu velkou skutečnou lásku, připomíná horoskop na rok 2022. býk víc, než ostatní znamení zvěrokruhu hledá polovičku, která mu bude v životě vždy oporou. Navzdory emocionálnímu základu ze strany Venuše v jistých astrologických tranzitní přepravě, je znamení býk velmi vyrovnaným znamením, podtrhuje horoskop býk, které bez jakýchkoliv problémů přinese do každé životní zkoušky množství praktického rozmýšlení a inteligence.

Zemské, pevné, druhé znamení zvěrokruhu, je v životě propojené s druhým astrologickým domem, který je označován také jako dům majetku, usměrňuje horoskop 2022 býk. Tento astrologický dům, spojený se znamením býk, symbolizuje majetkové možnosti, svobodu a schopnost uplatnit se v životě. U Býka vyvolává i pozitivní vztah k materiálním statkům a k finančně, popisuje roční horoskop býk. Býk chce zajistit nejen sebe, ale i celou svou rodinu tak, aby nikdy netrpěli nedostatkem. Jeho schopnost uplatnit se v každém životním směru dává býkům množství příležitostí k tomu, aby si vybrali svou vytouženou životní cestu ještě v mládí, doporučuje horoskop býk 2022. Toto druhé znamení je silně zaměřeno na svou životní cestu av pozdějším věku dosahuje velký pocit štěstí a uspokojení v životě. Na druhé straně, protože býk je velmi orientovaný na peníze a na materiální statky, může se stát, že ho v životě potrápí velké množství finančních půjček, nebo dluhy. V tomto horoskopu se podíváme na to, jaká bude finanční stabilita Býka během roku 2022.

Znamení býk a váhy ovládá planeta Venuše, opět horoskop býk podtrhuje. V těchto dvou znameních je velmi silná a díky působení planety Venuše na znamení býk nebo nebo váhy, mohou tyto dvě znamení zvěrokruhu naplno projevit svůj základ, a svou čistou podobu. I během roku 2022 zažije býk silné působení Venuše, a to hned v úvodu roku, předpovídá astrologický horoskop býk 2022. Býka řadíme k ženským znamením, kterým je nejen Býk, ale také znamení Rak, Panna, Štír, Kozoroh a poslední znamení zvěrokruhu - Ryby. Ženské znamení jsou obdařeny silnou empatií, schopností a velkou trpělivostí. Na býka působí během roku 2022 hlavně měsíc a pozitivně tranzity Venuše působící ve 4., 5. nebo 7. astrologickém domě. Více o působení Venuše na znamení býk si rozebereme v celkovém Horoskope na rok 2022.

I rok 2022 bude tedy ovlivněn základním postavením Býka v astrologických domech, a jeho charakteristické vlastnosti. Podíváme se nejen na vládnoucí planetu, ale i na jeho element a ostatní důležité tranzity. V roce 2022 bude Býk zaměřen na práci a dosahování úspěchu, ale harmonické období mohou střídat i vztahové problémy a nalomené zdraví, upomíná horoskop 2022. Přátelství, které bude býk v roce 2022 navazovat budou mít silný základ, a budou smysluplné i pro budoucnost. Býci, nyní máte příležitost poznat svůj osud v roce 2022 z pohledu působení planet a všech aspektů, které jsou s býkem úzce propojeny. Poznejte předpověď v lásce, financích, v práci a také ve zdraví. Bude rok 2022 úspěšný, a dokáže býk překonat každý vzniklý problém? Horoskop býk 2022 vám odhalí předpovědi ve všech důležitých životních směrech.

Roční Horoskop 2022 Býk a jeho negativa roku 2022

Na Býka tedy čeká komplikovaný květen, který přinese řadu výzev, které budete muset emočně a pracovně zvládat, upozorňuje roční horoskop býk. Z hlediska zdraví existuje také několik měsíců, které býkovi v roce 2022 nedoporučují cestovat, nebo provádět rizikové činnosti. Z hlediska emocí budete muset v lednu zpracovávat minulé emocionální problémy v lásce. Tyto problémy se mohou týkat tak soukromého, milostného života Býka, jakož i rodinných či přátelských vztahů, podtrhuje horoskop 2022 býk. Býk se bude vracet do minulosti, co vás v lednu může obrat o velkou dávku energie.

Minulost budete řešit hlavně se sebou samým, ale budete hledat i pomoc u vašich blízkých, kterým důvěřujete, vyzdvihuje horoskop na rok 2022. Náročný leden z emočního hlediska bude vyrovnaný hned únorovými vlivy, kdy astrologický graf naznačuje pozitivní vibrace v lásce. Horoskop býk popisuje, že v dubnu pocítíte několik dny samoty, kdy se budete cítit osaměle iv případě, že jste obklopeni velkým množstvím přátel nebo svou láskou. Tato samota se dotkne hlavně nezadané, kteří budou vyhledávat společnost pouze proto, aby unikly intenzivním pocitem nejistoty a samoty.

Květen a Horoskop 2022 býk upozorňuje na několik varování i v oblasti citů. Někteří z býkovch přátel má nečestné úmysly s vaší osobou, a může vás dokonce zradit. Celý květen představuje velmi narušené rodinné vztahy, a dokonce i zhoršení finanční situace. Toto Květnové negativní vibrování zasáhne každého Býka do značné míry, a proto je nutné načerpat svěží energii a síly ještě v úvodu roku 2022. Během Května budete tedy čelit různým hádkám, narušení vztahu s přítelem, partnerem nebo milencem, a také narušení rodinných vztahů. Horoskop upozorňuje i na konflikty mezi vámi a vašimi sourozenci. Celkový Květnový emocionální úpadek dá býku zabrat, a budete se muset předpřipravit na velký výdej energie, který bude vyžadovat zvládnutí těchto negativních dní. S koncem května začnou negativní energie odeznívat a měsíc červen bude znamenat stabilizaci vaší vlastní osoby. Červenec je z hlediska vztahu pozitivní, a další disharmonické vztahy přinese až měsíc srpen, konkrétně období kolem 24. srpna. V září upozorňuje Horoskop každého Býka na milostný románek, který může zasáhnout dlouhotrvající vztahy. Astrologický graf hovoří o tom, že milostný románek zasáhne hlavně Býkov, kteří jsou ve vztahu nespokojeni, a kteří mají blízký vztah s někým v zaměstnání. Zvládnutí tohoto aspektu, a tyto provokace ze strany astrologických tranzitů bude pro Býka mimořádně důležité hlavně pro jeho budoucí vztahy, podtrhuje horoskop 2022 býk. V listopadu zasáhne Býka obrovská žárlivost a nervozita hlavně v nevyrovnaných vztazích, uzavírá horoskop býk.

Pokud se v roce 2022 nacházite ve vztahu, o kterém si myslíte že je v nerovnováze, v úvodu roku musíte tyto vaše pocity vyřešit, jinak vás bude během celého roku 2022 následovat obrovská nervozita, hádky a nedorozumění ve vztazích. Z hlediska kariéry úvod roku nepřinese možnosti na žádné nové projekty, a žádné výjimečné příležitosti, které by souvisely s postupem v kariérním životě, nebo se zlepšením pracovní pozice. Horoskop Býk 2022 popisuje, že v únoru budete mít dokonce problém při vzdělávání vašich dětí. Únorové energie mohou znamenat nepochopení děti, a komplikaci při zvládání jejich výchovy. Nezaměstnaní pocítí negativní energie hlavně kolem 17., 18. a 19. března, kdy při hledání zaměstnání cítíte marnou snahu změnit něco ve svém životě, a proto se může ve vašem životě vyskytnout mírná deprese. 19. března se k tomu přidává ještě i vliv na vaši píli a výdrž, což poznamená i snahu v práci. Couvající Merkur v květnu a v úvodu června zasáhne Horoskop na rok 2022 a komunikační dovednosti Býka, což se výrazně odrazí ve vaší práci. Zářijové energie znamenají nervozitu v přítomnosti jiných lidí, a problém při práci s lidmi. Z celkového hlediska není rok 2022 vhodný na daleké cesty, a býkovi je doporučeno zvolit dovolenou v blízkosti svého domova. Finance budou problematické hned v měsíci leden, specifikuje roční horoskop 2022, ale pouze po Býkově psychické stránce. Budete cítit finanční nejistotu, která bude mít za následek pozdější hromadění majetku, a shromažďování peněz v závěru roku.

Celá energie Býka bude soustředěna na získání lepšího finančního statusu, což může vaši pozornost odvézt od vašeho soukromého života. Od 20. srpna se tedy budete soustředit hlavně na své finance. Na toto období by jste si měli dávat pozor, aby vám neunikly každodenní radosti života, zvýrazňuje horoskop 2022 býk. Ze zdravotního hlediska přichází první varování v měsíci květen, který je pro býka celkově nestabilním měsícem. Od 24. května byste měli zpozornět, protože astrologické tranzity naznačují komplikace hlavně pro ty, kteří se nacházejí v násilnického vztahu, nebo kteří pracují v rizikových zaměstnáních. Od 24. května až do 20. srpna horoskop býk popisuje, že existuje řada negativních tranzitů naznačujících úrazy, a násilí. Každý z býků by proto v tomto období měl zpozornět, protože zdraví může být narušené. Závěrečný měsíc roku 2022 je však ve zdraví pozitivní, a tuto oblast si více vysvětlíme na následujících stranách horoskopu.

Denní horoskop Býk vás připraví na akutální den. Horoskp 2022 od věštkyně znamená i možnost denní věštby pro znamení Býk.

Roční Horoskop 2022 Býk a jeho pozitiva na rok 2022

V lednu se zpětná Venuše postará o řadu změn v životě Býka. Býk soustřeďuje celou svou energii hlavně sám na sebe, na budování své vlastní psychiky, a také na milostné, rodinné vztahy. Jelikož v lednu budete více uzavřený sám do sebe, budete řešit hlavně své nevyřešené vztahy z minulosti, podotýká horoskop 2022 býk. V lednu se celá vaše energie zaměřuje na vztahy, které zůstaly v minulosti nedořešené - ať už přátelské, milostné, nebo vztahy mezi spolupracovníky.

V lednu se tedy zaměřte hlavně na vyřešení nedokončených sporů, a věnujte se meditaci. Jistá chytrá žena ve vašem životě, kterou jste dosud vnímali jako dobrého rádce, vám právě v měsíci leden, tedy v úvodu roku 2022, pomůže vyřešit nejeden konflikt, a problém z minulosti dodává roční horoskop na rok 2022. Co se týče lásky, přátelských vztahů , a rodinných vztahů, druhý měsíc roku 2022 - únor, přichází přináší pozitivní energii do života Býka, a obrovskou fyzickou krásu. Tento pozitivní měsíc znamená pro Býka mnohem více energie, protože retrográdní Venuše odeznívá, a vy se soustřeďuje na svou přítomnost, protože ostatní vztahy se vám podařilo vyřešit ke své spokojenosti. Následující měsíce budou pro Býka těžší, iz hlediska romantických vztahů, nebo rodinného života, upozorňuje celoroční horoskop 2022 pro znamení Býk. Březen například znamená pro nezadané až 17 vhodných dní na to, aby poznali lásku, která bude trvalá. Právě v březnu má nezadaný býk množství šancí, aby poznal lásku svého života.

Květen bude pro Býka komplikovaný ve více oblastech, a z hlediska astrologického grafu se květen zdá být negativním měsícem roku 2022. Letní měsíce - červen, červenec a srpen opět Harmonizují všechny negativní energie v oblasti vztahů, a tak cítíte idylické období z hlediska rodinného života a dětí , se kterými si dobře rozumět. Také červen se zdá být podle astrologického grafu vhodným měsícem pro sdílení lásky s členy rodiny, a rok 2022 také přináší možnosti na dořešení disharmonických přátelských vztahů, a to hlavně v měsíci květen. Přichází i několik příležitosti pro ty, kteří chtějí svou rodinu zvětšit, a přivést na svět nového potomka.

Pozitivní data na zplození potomka naleznete v části láska a vztahy. Tento Horoskop vám také odpoví zda je rok 2022 vhodný na manželský svazek pro znamení býk, a které data jsou ideální na zpečetění dlouhodobé lásky. Poslední měsíce roku 2022 patří množství možností na budování pevnějších vztahů, ať už s přáteli, s vaší láskou, nebo se sebou samým. Z pracovního hlediska bude hned úvod roku ideální na dořešení povinnosti, a na dokončení všech zahájených úkolů. Od 20. března až do 10. května můžete postupovat, protože astrologické tranzity přejí úspěch a také možnosti pro nezaměstnané, popisuje roční horoskop Býk 2022. Býk budu mít více možností k provádění činnosti pro uspokojení potřeb druhých. Velká obětavost Býka, a jeho pracovní nasazení v roce 2022, ubírá Býka o množství energie, které budete muset doplnit zdravým životním stylem a cvičením. Z hlediska povinnosti roku 2022 doporučuje květen a červen očištění energické aury v domácnosti. Pokud úvodu června očistíte negativní energii domácnosti, do vašeho života se nahrne i úspěch a větší uspokojení.

Horoskop 2022 Býk předpovídá, že letní měsíc srpen je mimořádně pozitivní pro ty, jejichž náplň práce tvoří činnost s lidmi, nebo poskytování služeb. Tím se bude dařit nejen v této činnosti, ale celkově v podnikání. Z hlediska financí je u Býka rok 2022 z jistého hlediska vyrovnaný, i když býk hned v úvodu ledna pocítí jisté napjaté období, které si rozebereme v negativních aspektech tohoto roku. Z pozitivního hlediska přicházejí měsíce únor březen a duben, které jsou mimořádně stabilní, a nezasahují nějakým negativním vlivům do financí Býka. O tom, jak se budou finance Býka vyvíjet během roku 2022 se dočtete více ve finančním horoskopu na následujících stranách. Leden 2022 se zdá být silným měsícem kvůli retrográdní vládnoucí planetě Býka, která zasahuje do všech aspektů Býka - do práce, do lásky, ale i do zdraví. Ze zdravotního hlediska pomůže leden býku analyzovat minulé zdravotní problémy, a dokonce najít vhodné řešení.

Horoskop Býk 2022 popisuje Leden jako ideální měsíc pro všechny preventivní prohlídky, i když je teprve úvod roku. Tento měsíc bude motivovat i těch, kteří se snaží zhubnout, a udělat změnu ve svém vlastním stravování směrem k lepší životosprávě. Střed roku 2022 bude náročný ze zdravotního hlediska, ale můžete popřemýšlet o domácím mazlíčkovi, který vylepší a posílí vaši psychiku. Prosinec 2022 je zdravotně idilickou měsícem, který pomáhá býkovi stabilizovat zdraví a vylepšit kondici, ozřejmuje horoskop na rok 2022 od věštkyně. Z hlediska pozitivních aspektů tedy rok 2022 přináší několik vlivů, které býkovi nabízejí možností nejen na posílení vztahu a rodinných vazeb, ale i při postupu v práci a získávání lepší finanční stability.

Měsíční Horoskop Býk vám odpoví na to, co si aktuální měsíc připravil pro vaše znamení. Horoskp 2022 Býk je propojen i s měsíční věštbou. Přečtěte si všechny důležité horoskopy od věštkyně na rok 2022.


HOROSKOP 2022 Býk - LÁSKA, PRÁCE, ZDRAVÍ ...

Klikněte na obrázek a čtěte dál ...

Horoskop Býk 2022 od věštkyně - Pozitíva a Negatíva roka 2022:

Minulost budete řešit hlavně se sebou samým, ale budete hledat i pomoc u vašich blízkých, kterým důvěřujete, vyzdvihuje horoskop na rok 2022 ... Čtěte Horoskop lásky Býk 2022 dál ...

Horoskop Býk 2022 od věštkyně - Láska a Vztahy v roce 2022:

Kompatibilita v lásce Býka s ostatními znameními zvěrokruhu naznačuje, že býk, hledající bezpečně prostředí v životě, si nejvíce porozumí s vodním znamením rak, se znamením Štír, Kozoroh, s dalším Býkem a také se znamením Ryby ... Čtěte Horoskop lásky Býk 2022 dál ...

Horoskop Býk 2022 od věštkyně - Rodina, Přátelé, Manželství, Těhotenství:

Láska zasáhne život býka během roku 2021 ve velmi silné rovině. I rodinné vztahy Býka budou vyžadovat pozornost, protože se budete soustředit nejen na osobní růst a materiální zabezpečení, ale i na osobní dosažení klidu, a na rodinné vztahy ... Čítajte Horoskop Škorpión 2022 ďalej...

Horoskop 2022 Býk - Práce a Finance:

Vvládnoucí planeta Býků - Venuše, která je retrográdní po většinu lednových dní usměrňuje i vaši stabilitu a pohled na kariéru. Leden nepřinese nové možnosti pro Býky, který momentálně hledají zaměstnání, protože během pohybu retrográdní Venuše není vhodné dělat rázně rozhodnutí... Čtěte Horoskop 2022 Býk práce a peníze dál ...

Horoskop Býk 2022 - Zdraví:

Zdraví Býka bude v roce 2022 podmíněno jeho problémy v lásce, ale i pracovním vytížením. V úvodu roku zasáhne retrográdní Venuše v 9. astrologickém domě i zdraví Býka, kdy bude hledat hlavně psychický klid ... Čtěte Horoskop zdraví 2022 Býk dál ...

Retrográdni pohyby planét PŮSOBÍCÍ NA HOROSKOP 2022 Býk

Retrográdní Merkur a Horoskop 2022 Býk
Retrográdni Venuše - Horoskop 2022 Býk
Retrográdní Mars - Horoskop 2022 Býk
Retrográdní Jupiter - Horoskop 2022 Býk
Retrográdní Saturn 2022 - Horoskop Býk 2022
Retrográdní Uran - Horoskop 2022 Býk:
Retrográdní Neptun 2022 - Horoskop Býk:
Retrográdní Pluto 2022 - Horoskop Býk 2022

Horoskopy 2022 pro 12 Znamení zvěrokruhu:

Vyskoušejte Také Horoskopy:


Beran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Štír Střelec Kozoroh Vodnář Ryby


Horoskop & Tarot přes Sociální Sítě:

Všechny horoskopy, tarot a věštění byly pro vás láskyplně připravila věštkyně Sibyla. Vydavatel článků - Tým Horoskop & Tarot. Nejlepší horoskopy najdete na https://horoskop-tarot.cz

Poznejte také věštby a horoskop v Slovenčine. www.horoskop-tarot.sk

Navštivte naši spřátelenou stránky v Anglickém Jazyce. www.horoscope-divination.com

Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte, že je můžeme používat.

Autorská práva jsou vyhrazena. Jakékoliv rozmnožování části nebo celku textů, fotografií, jakýmkoliv způsobem, v českém, ale i v jiném jazyce bez písemného souhlasu majitele je zakázáno.